W Łodzi 15 kandydatów na jedno miejsce na kierunku lekarskim

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2014 12:16

Zakończył się I etap rekrutacji na studia stacjonarne jednolite magisterskie w Uniwersytecie Medycznym Łodzi tj. na kierunki: analityka medyczna, farmacja, lekarsko-dentystyczny, lekarski, lekarski (w ramach limitu MON) oraz techniki dentystyczne. Na kierunku lekarskim: 15 kandydatów na jedno miejsce.

W porównaniu do ubiegłego roku uczelnia odnotowała wzrost ogólnej liczby kandydatów zarejestrowanych online, która wyniosła prawie 19 tys., a także kandydatów, którzy dokonali opłaty rekrutacyjnej, których było ponad 12 tys.

W statystykach od lat przoduje kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku osiągnął rekordowy wynik, o jedno miejsce na stomatologii ubiegało się prawie 19 osób. Równie popularne okazały się kierunki lekarskie, zwłaszcza elitarne studia prowadzone we ramach umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej, na których liczba kandydatów na jedno miejsce wyniosła ponad 15 osób.

Wzrost zainteresowania kierunkami lekarskimi oraz kierunkiem lekarsko-dentystyczny można tłumaczyć m.in. przyjaznymi dla studentów zasadami rekrutacji. W tym roku kandydaci mogli wskazać dwa z czterech przedmiotów do wyboru spośród: chemii, fizyki, biologii i matematyki. Ponadto, jak zapewnia uczelnia, Uniwersytet Medyczny w Łodzi zapewnia bardzo dobre warunki do studiowania, a przyszli lekarze i dentyści kształcą się w nowoczesnych wnętrzach Centrum Dydaktycznego.

Rekrutacja na Uniwersytet Medyczny w Łodzi nadal trwa. Do 14 lipca można rejestrować się na studia niestacjonarne jednolite magisterskie (kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja i analityka medyczna) oraz studia I stopnia (kierunki:, biotechnologia kosmetologia, fizjoterapia, dietetyka, zdrowie publiczne, pielęgniarstwo i położnictwo).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum