×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu z oceną A w ewaluacji. Prof. Ponikowski: to duży sukces

Autor: oprac. MP • Źródło: mat. prasowy/Rynek Zdrowia01 marca 2023 16:45

Wszystkie trzy dyscypliny naukowe Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z kategorią A. Po skutecznym odwołaniu ocena w zakresie nauk medycznych, nauk farmaceutycznych i nauk o zdrowiu została wskazana na poziomie A - informuje uczelnia.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu z oceną A w ewaluacji. Prof. Ponikowski: to duży sukces
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu uzyskał ocenę A w ewaluacji MEiN. Fot. mat. prasowy UMW

 

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Trzy dyscypliny naukowe z oceną A

- To bardzo dobra wiadomość i duży sukces. Cieszę się tym bardziej, że wiem jak duży wysiłek całej społeczności Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu za tym stoi - podkreśla rektor uczelni prof. Piotr Ponikowski.

Jak przyznaje, postęp naukowy uniwersytetu systematycznie odnotowują także zagraniczne rankingi, a szczególnym sukcesem było pierwsze miejsce spośród polskich jednostek w prestiżowym rankingu THE WUR.

- Wynik ewaluacji dający kategorię A w każdym z obszarów naukowych UMW to potwierdzenie, że wybraliśmy właściwy kierunek i skutecznie realizujemy założenia. Myślę, że to idealny moment, by rozpocząć szeroko zakrojoną dyskusję, jak chcemy rozwijać naukowo naszą Alma Mater. Planuję serię spotkań z pracownikami uczelni temu właśnie poświęconych - zapowiada rektor Ponikowski.

Uczelnia informuje, że pracownicy Uniwersytetu Medycznego docenieni zostali także w obszarze działalności w ochronie zdrowia.

Wskazuje, że Lista Stu "Pulsu Medycyny" odnotowuje wiele nazwisk osób tworzących wrocławską uczelnię. W kategorii medycyna - poza prof. Piotrem Ponikowskim, który znalazł się na 4. pozycji w kraju - odnotowano także wpływ: prof. Krzysztofa Simona, prof. Marka Jutela, prof. Krzysztofa Kałwaka, prof. Magdaleny Krajewskiej, prof. Jacka Szepietowskiego, prof. Ewy Jankowskiej.

W zestawieniu wskazującym najbardziej wpływowe osoby w ochronie zdrowia na podium z miejscem 3. sklasyfikowana została prof. Agnieszka Mastalerz-Migas. Na liście odnotowano także prof. Alicję Chybicką.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze