Uniwersytet Medyczny w Lublinie przyciąga zagranicznych studentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2015 10:20

Lublin należy do ścisłej czołówki w Polsce pod względem liczby studentów z zagranicy. Na Uniwersytecie Medycznym jest ich aż 1200, a na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej niewiele mniej, bo 1113.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie przyciąga zagranicznych studentów

Według portalu biqdata wysoką liczbą zagranicznych studentów charakteryzują się przede wszystkim uczelnie medyczne. I tu prym wiedzie właśnie lubelski Uniwersytet Medyczny, na którym kształcą się obcokrajowców z ponad 50 państw. Zaraz za nim pod względem liczby studentów z zagranicy znalazły się Gdański Uniwersytet Medyczny, gdzie uczy się prawie 800 obcokrajowców (najwięcej ze Szwecji), i Uniwersytet Medyczny w Poznaniu z 800 cudzoziemcami, głównie z Norwegii.

Jak wyjaśnia Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy lubelskiego UM, uczelnia zachęca do studiowania na własnej uczelni m.in. za pośrednictwem rekruterów organizujących nabór kandydatów na studia, uczestniczy też w targach edukacyjnych w Kanadzie i USA. Coraz częściej dużą rolę przy wyborze uczelni odgrywa też rekomendacja koleżanek i kolegów studiujących medycynę w Lublinie.

Studenci medycyny z zagranicy przyznają, że nie bez znaczenia jest też niższe czesne w porównaniu z uczelniami zachodnioeuropejskimi czy amerykańskimi.

Więcej: m.lublin.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum