Unia wysyła polskie pielęgniarki na studia i płaci

Autor: Gazeta Prawna, KL/Rynek Zdrowia • • 11 października 2010 11:49

Pielęgniarki i położne, które planują rozpocząć studia pomostowe nie będą musiały za nie płacić. Koszty ich edukacji pokrywa Unia Europejska.

Unia wysyła polskie pielęgniarki na studia i płaci

Unia zapłaci za cały okres szkolenia. Z dofinansowania ma skorzystać ok. 24 tys. osób. Rekrutacje na studia będą prowadzone do 2013 r..

Żeby otrzymać wsparcie na naukę zainteresowani muszą zgłosić się do uczelni, która bierze udział w projekcie. W całej Polsce jest 57 takich placówek. Uczelnie kwalifikują kandydatów w oparciu o konkurs świadectw lub rozmowy kwalifikacyjne – przypomina Dziennik Gazeta Prawna.

Program już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku, w jego ramach naukę rozpocznie ponad 9 tys. pielęgniarek. Dotychczas liczba studiujących pielęgniarek była o połowę mniejsza. Skrócono także czas trwania studiów z 5 do 2 semestrów.

W ramach projektu ze studiów pomostowych mogą skorzystać także osoby, którym wygasło prawo wykonywania zawodu. Jedyne wymogiem przy rekrutacji to aktywność zawodowa, nawet w postaci wolontariatu oraz polskie obywatelstwo.

 Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że w kraju jest ok. 230 tys., potencjalnych kandydatów do uzupełnienia kształcenia w oparciu o wymogi Unii.

Więcej: gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum