Uczelnia z Radomia rekrutuje na "medycynę alternatywną". OIL prosi o wyjaśnienia

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2019 09:45

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zwróciła się z prośbą do Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu o przesłanie szczegółowego programu nauczania nowej specjalności "Medycyna alternatywna" w ramach kierunku "Zdrowie publiczne".

Uczelnia z Radomia rekrutuje na "medycynę alternatywną". OIL prosi o wyjaśnienia

Dziś (24 stycznia) tuż przed godz. 9 Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie opublikowała na swojej stronie na Facebooku pismo skierowane do Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu. 

"Na wniosek Zespołu ds. monitorowania naruszeń w ochronie zdrowia Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie (w piśmie datowanym na 11 stycznia br. - red.) zwraca się z prośbą (...) - czytamy we wpisie. 

OIL załącza dokument, w którym pyta uczelnię o szczegółowy program specjalności "Medycyna alternatywna". 

''Szanowna Pani Rektor, w nawiązaniu do rozpoczęcia na Państwa uczelni kształcenia w nowej specjalności w ramach kierunku ''Zdrowie publiczne'' - tj. ''Medycyna alternatywna'', zwracamy się z prośbą o przesłanie szczegółowego programu nauczania w ramach tej specjalności'' - czytamy.

Pismo podpisał prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski. Skierowano je także do wiadomości Jarosława Pinkasa, konsultanta krajowego w dziedzinie zdrowia publicznego.

Jak czytamy na stronie uczelni, "podstawowym celem studiów na kierunku Zdrowie publiczne jest przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zdrowia publicznego, którzy posiadają kompetencje niezbędne do podejmowania różnorodnych funkcji w zakresie szeroko rozumianej ochrony zdrowia publicznego."

Wśród specjalności kierunku "Zdrowie publiczne", reklamowana na stronie jako nowość, znajduje się "medycyna alternatywna".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum