Uczelnia Łazarskiego otwiera Centrum Symulacji Medycznej

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2019 19:04

W październiku w Uczelni Łazarskiego w Warszawie zostanie otwarte Centrum Symulacji Medycznej przeznaczone dla studentów kierunku lekarskiego. Polska Komisja Akredytacyjna przyznała tej prywatnej uczelni już w 2018 r. notę wyróżniającą dla wydziału medycznego w kryterium opieki nad studentami oraz wsparcia w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia.

Uczelnia Łazarskiego otwiera Centrum Symulacji Medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie rozpoczęła w 2017 r. kształcenie przyszłych lekarzy będąc wtedy drugą niepubliczną uczelnią w Polsce z kierunkiem lekarskim (po Akademii Krakowskiej - red.). Studenci, którzy jako pierwsi podjęli naukę na kierunku lekarskim, w nadchodzącym semestrze będą kształcić się już na III roku. To m.in. z myślą o nich od października w Uczelni Łazarskiego rusza Centrum Symulacji Medycznej.

W skład CSM wchodzić będą pracownie symulacyjne wysokiej wierności, w tym sale symulujące warunki szpitalnego oddziału ratunkowego, bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii, symulator ambulansu. Znajdą się tam też pracownie: zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych, podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, umiejętności technicznych, chirurgicznych i klinicznych.

- Studenci będą mogli ćwiczyć konkretne praktyczne umiejętności w oparciu o przyswojoną wiedzę. Dzięki takiemu nowoczesnemu ośrodkowi wyposażonemu w wysokospecjalistyczny sprzęt zapewnimy nauczanie medycyny na wysokim, światowym poziomie. Myślę, że najbliższe lata zapowiadają się bardzo ciekawie - powiedział cytowany w materiale prasowym przekazanym przez uczelnię prof. dr hab. med. Tadeusz Płusa, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

Na wydziale medycznym znajduje się już nowoczesne Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych, składające się z pracowni naukowych podstaw medycyny oraz z pracowni nauk morfologicznych.

Jak podkreślono na stronie internetowej Uczelni Łazarskiego, uczelnia na kierunku lekarskim stawia na dbałość o jakość kształcenia, ale także na indywidualizację procesu nauczania, a jeden z głównych atutów Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego to nauka w małych grupach.

W 2018 roku wydział medyczny uczelni został wyróżniony przez Polską Komisję Akredytacyjną (PKA), razem z uniwersytetami medycznymi z Lublina, Poznania i Warszawy. PKA przyznała tej prywatnej uczelni notę wyróżniającą w kryterium opieki nad studentami oraz wsparcia w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia.

- Cieszę się z tak wspaniałej recenzji, która jest ukoronowaniem naszej wieloletniej pracy. Co prawda nasz wydział medyczny nie jest tak duży jak na innych uczelniach i dopiero buduje swoją markę, ale ocena PKA potwierdza, że mamy potencjał na znacznie więcej. W krótkim czasie udało nam się osiągnąć bardzo wiele - ocenia prof. Tadeusz Płusa.

Studenci uczestniczą m.in. w kameralnych spotkaniach zwanych "Kominkami Lekarskimi”, na których nauczyciele-lekarze omawiają i rozwiązują wraz ze słuchaczami interesujące przypadki medyczne. Mają możliwość wzięcia udziału w Forum Wiedzy Medycznej, podczas którego mogą zaprezentować swoje pasje naukowe. Uczelnia umożliwia im również skorzystanie z opcji asystowania podczas dyżurów lekarskich we współpracujących z nią szpitalach.

Wydział sprawuje kompleksową opiekę nad studentami z niepełnosprawnością (funkcjonuje m.in. instytucja asystentów dla niepełnosprawnych kolegów i koleżanek), a także umożliwia im uczestnictwo w kołach naukowych, konferencjach, kursach i projektach badawczych.

Studenci, będący młodymi rodzicami, mogą oddać dzieci do przyuczelnianego żłobka "ŁaZuchy", działającego 5 dni w tygodniu, umożliwiającego studentom łatwiejsze łączenie nauki z rodzicielstwem. Żłobek jest odpłatny, studentom uczelni przysługuje zniżka.

Rekrutacja kandydatów na studia na kierunku lekarskim w prywatnej Uczelni Łazarskiego trwa do 18 lipca. Jak podaje uczelnia na stronie internetowej, opłata za studia na I roku wynosi 28 tys. za semestr.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze