UM w Łodzi oraz Roche Polska rozpoczynają strategiczną współpracę

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2018 16:40

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zawarł w środę (20 czerwca) strategiczną umowę o współpracy z Roche Polska, największą firmą biotechnologiczną na świecie.

UM w Łodzi oraz Roche Polska rozpoczynają strategiczną współpracę
Podpisanie porozumienia UM w Łodzi z Roche Polska. Fot. materiały prasowe

W ramach zawartego partnerstwa publiczno-prywatnego, uruchomione zostaną doktoraty wdrożeniowe dające studentom Uniwersytetu Medycznego w Łodzi możliwość równoczesnego wykorzystania zaplecza naukowego uczelni oraz zdobycia praktyki poprzez zatrudnienie w Roche Polska.

- Rola ośrodków akademickich jest nieoceniona, nie tylko w budowaniu przyszłej kadry naukowej, ale także jako partnera w realizacji wspólnych przedsięwzięć w ochronie zdrowia. We współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, uruchamiamy pierwszy program doktoratów wdrożeniowych. To program, który realnie wspiera dywersyfikację gospodarki oraz reorientację w kierunku tworzenia usług o wysokiej wartości wytyczoną w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - powiedziała Agnieszka Kosowska, dyrektor ds. prawnych i komunikacji w Roche Polska.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Roche Polska będą również wspólnie pracować nad projektami w ramach konsorcjum EIT Health, tworząc oraz wdrażając najnowocześniejsze rozwiązania dla systemu opieki zdrowotnej, których celem jest poprawa jakości życia w całej Europie.

- To realna szansa nie tylko na współtworzenie projektów istotnych dla rozwoju nowoczesnego systemu opieki zdrowotnej, ale także wdrożenia rozwiązań przygotowanych przez polskich naukowców dla pacjentów w całej Europie - dodała Kłosowska.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Roche Polska realizować będą wspólne projekty naukowo-badawcze w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. W ramach współpracy uruchamiany jest m.in. program doktoratów wdrożeniowych, mający na celu stworzenie warunków do rozwoju współpracy pomiędzy uczelnią i firmą. Specjaliści z Roche Polska wspólnie z naukowcami UM w Łodzi będą opracowywać projekty poszukujące nowych rozwiązań oraz odpowiednich zasobów wspierających zrównoważony rozwój opieki zdrowotnej.

- Uniwersytet Medyczny w Łodzi bardzo dynamicznie rozwija działalność naukową i badawczo-rozwojową. Liczba projektów z naszym udziałem stale rośnie. Współpracujemy z ponad 150 najlepszymi uniwersytetami i instytutami naukowymi całej Europy, takimi jak: Instytut Karolinska, Oxford, Cambridge, Imperial College, IESE Business School, Uniwersytet Leuven, Uniwersytet Groningen czy Instytut Maxa Plancka - poinformowała prof. Lucyna Woźniak, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UM w Łodzi.

Jak stwierdziła, silni partnerzy to gwarancja innowacyjności i wysokiego poziomu naukowego projektów realizowanych w ramach tzw. trójkąta wiedzy, obejmującego edukację, badania i innowacje.

- Współpraca z Roche Polska zwiększą nasz potencjał w tym zakresie - podkreśliła prof. Lucyna Woźniak.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum