UKSW też chce mieć wydział medyczny. Ruszy jeszcze w tym roku?

Autor: wprost.pl/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 10:00

Chcemy, aby pierwsi studenci medycyny rozpoczęli naukę w październiku 2018 r. To będzie pierwszy wydział medyczny przy uniwersytecie o takim charakterze w Europie Centralno-Wschodniej - zapowiada ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wydział ma współpracować z Polikliniką Gemelli w Rzymie, z Europejską Szkołą Zaawansowanych Badań Okulistycznych (ESASO) przy Szwajcarskim Uniwersytecie w Lugano czy z Isarklinik w Monachium. Ma być też odpowiedzią na brak światowej klasy lekarzy specjalistów w Polsce.

Jednak, by mógł on powstać, potrzebna jest nowelizacja ustawy o utworzeniu UKSW. Na początku czerwca sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży pozytywnie zaopiniowała projekt. Nowelizacja ustawy ma być głosowana razem z tzw. Ustawą 2.0, czyli reformą szkolnictwa wyższego przygotowaną przez Jarosława Gowina - informuje "Wprost".

Zdaniem prof. Dziekońskiego, Collegium Medicum to szansa nie tylko dla uniwersytetu, ale także dla polskiego środowiska medycznego, które może pozyskać nowych międzynarodowych partnerów. Rektor dodaje, że "mając tak bogatą bazę kliniczną, najlepszą z dostępnych w Warszawie", Collegium Medicum przy pierwszej parametryzacji może liczyć na najlepsze wyniki.

Więcej: www.wprost.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum