×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Tylko 8 proc. polskich stron www dostępnych dla niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia23 marca 2012 17:50

Jedynie 8 proc. stron internetowych administracji publicznej w Polsce jest dostosowanych do potrzeb osób niewidomych czy głuchoniemych, co plasuje Polskę na 23 miejscu spośród krajów Unii Europejskiej - wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Widzialni.

Tylko 8 proc. polskich stron www dostępnych dla niepełnosprawnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- W Polsce jedynie 8 proc. stron internetowych spełnia minimalne wymagania dostępności dla osób niepełnosprawnych. To jest naprawdę słaby wynik - powiedział podczas piątkowej (23 marca) konferencji prasowej przewodniczący rady Fundacji Widzialni Artur Marcinkowski.

Fundacja wspólnie z europosłem Rafałem Trzaskowskim i Uniwersytetem Śląskim zabiega w instytucjach UE o ustanowienie "Europejskiego Dnia Dostępności" do zasobów internetowych, którego celem będzie zwrócenie uwagi na problem wykluczenia cyfrowego mniej uprzywilejowanych grup społecznych, czyli m.in. osób niewidomych czy głuchoniemych.

Fundacja Widzialni w piątek oficjalnie zainaugurowała również IV edycję konkursu "Strona internetowa bez barier", w którym nagrodzone zostaną serwisy internetowe najlepiej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: serwisy administracji publicznej i serwisy komercyjne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze