Tu chirurgów szkolą najlepiej. CMKP wskazało pięć TOP ośrodków

Autor: oprac. MP • Źródło: CMKP/Rynek Zdrowia29 marca 2022 12:10

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego opublikowało ranking najlepszych miejsc specjalizacyjnych. Kto szkoli najlepiej chirurgów ogólnych?

Tu chirurgów szkolą najlepiej. CMKP wskazało pięć TOP ośrodków
Ranking najlepszych miejsc specjalizacyjnych dla chirurgów ogólnych Fot. AdobeStock

 

Ranking miejsc specjalizacyjnych dla chirurgii ogólnej. Gdzie szkolą najlepiej? LISTA

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego opublikowało ranking najlepszych miejsc specjalizacyjnych. W pierwszej kolejności opublikowano wyniki dotyczące 22 specjalizacji, które są na liście specjalizacji priorytetowych.

Jak wyglądała zdawalność Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (łącznie w sesjach wiosna, jesień 2020 oraz wiosna, jesień 2021)?

Chirurgia ogólna:

  1. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  2. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie
  3. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu
  4. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów
  5. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Pełen ranking dotyczący chirurgii ogólnej do pobrania poniżej. Ponadto wyniki można sprawdzić w raporcie Zdawalność Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w czterech sesjach egzaminacyjnychz lat 2020-2021 w 22 priorytetowych dziedzinach medycyny*  na stronie CMKP

Dodajmy, że ranking powstał na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. W wywiadzie dla Rynku Zdrowia wiceminister tego resortu Piotr Bromber podkreślał, że ranking oraz ankiety, które właśnie przeprowadza CMKP wśród rezydentów, są ważnym elementem w dyskusji na temat przyszłości kształcenia kadr w Polsce.

Jak wskazano na stronie CMKP "zestawienie obejmuje wyniki PES – pomyślne lub nie – uzyskiwane przez zdających w czterech sesjach egzaminacyjnych z lat 2020-2021 (2 sesje wiosenne i 2 jesienne)".

- Wyniki są uszeregowane według malejącej liczby osób dopuszczonych do PES i uzyskujących tytuł specjalisty w danej dziedzinie z danej jednostki akredytowanej do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego. Obejmują zdających z ok. pierwszej pięćdziesiątki tak uszeregowanych jednostek - dodano.DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum