PFS/Rynek Zdrowia | 11-05-2015 19:35

Trwa program międzynarodowej wymiany szkoleniowej menedżerów PFS

Francuzka, Grek, Finka, Dunka oraz dwie Hiszpanki odwiedziły Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika w Łodzi. To stażyści i jednocześnie menadżerowie ochrony zdrowia programu wymiany szkoleniowej "Hope Exchange Program", którego organizatorem jest Polska Federacja Szpitali.

Mimo, że łódzki szpital w tym roku nie będzie dokształcał zagranicznych lekarzy, to jednak placówka zorganizowała spotkanie wszystkich uczestników wymiany, by poznali oni innowacyjne metody leczenia i jego organizacji w szpitalu.

Szpitale, które w tym roku zaprosiły menedżerów europejskich do Polski to:

1. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Będzie gościł Francuzkę, panią Marie Odile Cousine - Dyr. ds. Pielęgniarstwa ze szpitala Sterhospic w Saint Quentin oraz Greka, pana Konstadinosa Segredakisa - Managera ds. Administracji ze szpitala uniwersyteckiego w Heraklionie (Kreta).

2. Szpital Miejski w Zabrzu Sp. z o.o. Szpital przyjmie Finkę, panią Eiję Eskolę będącą Naczelną Pielęgniarką ds. Radiologii z Medycznego Centrum Obrazowego szpitala w Tampere oraz panią Dolores Cuevas-Cuerda - Managera ds. Integracji Opieki Zdrowotnej z Zarządu Dyrekcji Ochrony Zdrowia regionu Walencji w Hiszpanii.

3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zielonej Górze. Szpital przygotował miejsce dla pani Anny Vilhelmsen, Dunki będącej doradcą Krajowego Zarządu ds. Ochrony Zdrowia Królestwa Danii w obszarze technologii i relacji businessowych oraz dla pani Laury Callejo Gonzales, Naczelnej Pielęgniarki ds. Jakości i Bezpieczeństwa Lecznictwa ze szpitala w Segovii (Hiszpania).


Z kolei Polska delegowała do odbycia stażu europejskiego następujących menedżerów:

1. Beata Wieczorek-Wójcik - Dyrektor ds. Pielęgniarstwa z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie, odbędzie staż w szpitalu regionu Kronoberg w Växjö – Szwecja.

2. Barbara Czachowska - Koordynator dz. Prawnego Szpitala Miejskiego w Zabrzu Sp. z o.o., uda się podnosić swoje kwalifikacje do Zespołu Szpitali Uniwersyteckich regionu Pirkanmaa/Tampere w Finlandii.

3. Marta Dzięgielowska - Dyrektor ds. Inwestycji z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zielonej Górze, zdobędzie wiedzę w Zespole Szpitali Regionu Düsseldorf w Niemczech.

4. Tomasz Kozieł - Pełnomocnik zarządu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy zostanie przyjęty przez organizacje szpitalną Ziekenhuis Groep Twente z Almelo w Holandii,

5. Sebastian Nowicki - Wiceprezes Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o.o. wyjedzie odbyć program w Hiszpanii.

Więcej: www.federacjaszpitali.pl