Tarnów: w CenterMed szkolenia specjalizacyjne z medycyny rodzinnej

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2015 13:09

CenterMed - jak podała placówka w informacji dla prasy, jako pierwsza przychodnia w Tarnowie - otrzymał akredytację z Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie szkoleń specjalizacyjnych z medycyny rodzinnej.

Tarnów: w CenterMed szkolenia specjalizacyjne z medycyny rodzinnej
Fot. Shutterstock

Placówka starała się o to przez kilku miesięcy, wniosek oceniała grupa ekspertów.

- Musieliśmy spełnić szereg wymogów, nie tylko związanych ze sprzętem i odpowiednim zapleczem. Bardzo ważny był fakt, że nasi lekarze, personel medyczny posiadają wysokie kwalifikacje. Wpisanie na listę ministerialną jest dla nas dużym wyróżnieniem - podkreśla Aneta Cebulak, dyrektor CenterMed w Małopolsce.

Przyznanie CenterMed akredytacji to szansa, że lekarze z Tarnowa i okolic nie będą musieli - tak jak do tej pory - wyjeżdżać na szkolenia specjalizacyjne na wiele miesięcy do innych miast, np. Krakowa.

- Często zdarzało się, że szkolenie zamieniało się w przeprowadzkę lekarza i już nie wracał do Tarnowa, tracili na tym nasi pacjenci - dodaje Aneta Cebulak.

W CenterMed jednocześnie będzie mogło się szkolić sześciu lekarzy. Jedna osoba już się zapisała, kolejne są zainteresowane. Dodajmy, że cały proces szkolenia w zakresie medycyny rodzinnej trwa 4 lata.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum