×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szumowski: wkrótce może zostać podpisana umowa z USA zwiększająca współpracę badawczą

Autor: PAP/Rynek Zdrowia24 kwietnia 2018 08:12

Ministerstwo zdrowia, resort nauki i szkolnictwa wyższego oraz Departament Zdrowia Stanów Zjednoczonych wkrótce mogą podpisać trójstronną umowę, zwiększającą współpracę polskich i amerykańskich badaczy w zakresie nauk o zdrowiu - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski: wkrótce może zostać podpisana umowa z USA zwiększająca współpracę badawczą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia uczestniczy w delegacji rządowej do Stanów Zjednoczonych wraz z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz, wicemarszałkiem Senatu Adamem Bielanem oraz wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego Piotrem Dardzińskim.

Szumowski w poniedziałek (23 kwietnia) w Waszyngtonie udał się m.in. do największej w świecie agencji badań biomedycznych National Institutes of Health (NIH).

- Dzisiejsze rozmowy i również ta wizyta prowadzi do podpisania "Memorandum of understanding" pomiędzy rządem Polski, a Departamentem Zdrowia Stanów Zjednoczonych. Ta umowa będzie podpisana już wkrótce i mam nadzieję, że pozwoli na większą współpracę polskich badaczy z amerykańskimi jednostkami w zakresie nauk o życiu, nauk o zdrowiu, a także pozwoli na bliższą współpracę naukowców. A to będzie też z korzyścią dla polskich pacjentów - powiedział dziennikarzom minister zdrowia.

Jak dodał, "rozmowy przebiegły bardzo dobrze, bardzo pomyślnie".

- Przedstawiciele NIH czekają na kolejną wizytę. Mam nadzieję, że wkrótce ta umowa zostanie trójstronnie podpisana pomiędzy ministerstwem nauki, zdrowia, a Departamentem Zdrowia Stanów Zjednoczonych - powiedział szef resortu zdrowia. 

Z Waszyngtonu Aneta Oksiuta

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze