Szpital w Jastrzębiu-Zdroju będzie patronował licealnej klasie medycznej

Autor: JastrzebieOnline.pl/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2018 10:33

Urząd Gminy Pawłowice i dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju podpisali porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia w klasie medycznej, która powstanie w Liceum Ogólnokształcącym w Pawłowicach.

Klasa patronacka o profilu medycznym umożliwi uczniom odbywanie zajęć praktycznych i laboratoryjnych u patronów, czyli w jastrzębskim szpitalu i szkole wyższej. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Patronat nad nową klasą w liceum obejmie nie tylko Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, ale również Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego z Dąbrowy Górniczej, która prowadzi licencjackie i magisterskie studia z zakresu pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego.

Klasa patronacka o profilu medycznym umożliwi uczniom odbywanie zajęć praktycznych i laboratoryjnych u patronów, czyli w jastrzębskim szpitalu i szkole wyższej - podaje portal jastrzebieonline.pl, 

Uczniowie klasy medycznej w programie nauczania będą mieli zajęciach dodatkowe,  na których będą się uczyć podstaw ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii. Zajęcia poprowadzą lekarze, pielęgniarki, dietetycy, farmaceuci, kosmetolodzy. Na lekcjach uczniowie poznają też podstawy łaciny medycznej, języka angielskiego w medycynie oraz fizyki medycznej.

W klasie o profilu medycznym uczniowie będą realizowali biologię, chemię i matematykę oraz język angielski w zakresie rozszerzonym.

Więcej: jastrzebieonline.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum