Szkoła przy sanatorium rozpoczyna zajęcia. Kilkunastu nauczycieli, uczniów... brak

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia01 września 2022 11:45

W Zespole Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko" w Kołobrzegu rozpoczął się rok szkolny. Do pracy gotowych jest kilkunastu nauczycieli. Sęk w tym, że nie ma uczniów.

Szkoła przy sanatorium rozpoczyna zajęcia. Kilkunastu nauczycieli, uczniów... brak
Szkoła przy szpitalu uzdrowiskowym bez dzieci przynajmniej do końca roku. PAP/Wojciech Pacewicz
  • Szkoła przy szpitalu uzdrowiskowym "Słoneczko" w Koszalinie rozpoczyna rok szkolny
  • Uzdrowisko Kołobrzeg, prowadzące m.in. Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy „Słoneczko" nie chce realizować kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia przez cały rok. Skróciło go do 8 miesięcy. Z końcem sierpnia szpital opuścił ostatni turnus dzieci
  • Od 1 września placówka będzie funkcjonować, ale bez uczniów

Nauczyciele gotowi do pracy. Uczniów nie ma

 Jak informuje Gazeta Wyborcza, do nietypowej sytuacji doszło w jednej ze szkół w Koszalinie. To placówka specjalna przy Szpitalu Uzdrowiskowym Słoneczko. Zespół Szkół Specjalnych rozpoczął rok szkolny z pełną obsadą etatowych nauczycieli, ale bez uczniów.
- Traktuję to jako okres przejściowy. W pandemii przecież też nie mieliśmy dzieci, bo uzdrowiska były zamknięte - przyznaje w rozmowie z GW dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko" w Kołobrzegu.

Jeśli szpital przyjmie dzieci, szkoła wróci do nauczania. Do końca roku tak się jednak nie stanie.


Gdzie szukać przyczyny takiej sytuacji? Prezes spółki zakontraktowane z Narodowym Funduszem Zdrowia miejsca w "Słoneczku" postanowił „skondensować" do 8 miesięcy. W ten sposób ostatni turnus opuścił mury szpitala w sierpniu.

Do Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko" trafiają wyłącznie te dzieci, które przebywają na leczeniu dłużej niż 9 dni. Turnusy trwają przeważnie cztery tygodnie.

Czternastu nauczycieli ma umowę na czas nieokreślony. Pozostają w stanie gotowości do pracy. Będą otrzymywać jedynie pensję zasadniczą. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum