Szczecin: zmarł prof. Krzysztof Marlicz, były rektor PUM

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2014 17:39

W poniedziałek (4 sierpnia) w wieku 79 lat zmarł prof. Krzysztof Marlicz, wybitny polski gastroenterolog, rektor Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w latach 1996-2002.

Jak informuje Pomorski Uniwersytet Medyczny, profesor Krzysztof Marlicz był absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Tytuł specjalisty w zakresie chorób wewnętrznych uzyskał w 1965 r. Tytuł naukowy profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1987 r.

Był autorem i współautorem sześciu podręczników i ponad stu artykułów, członkiem Komitetu Badań Naukowych, a w latach 1994-1996 przewodniczącym Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.

Profesor Marlicz, znakomity nauczyciel akademicki, wysoko ceniony przez uczniów - studentów i pracowników, był również promotorem wielu doktoratów i habilitacji. Wyspecjalizował ponad 70 osób. Przez wiele lat kierował Kliniką Chorób Wewnętrznych PAM i Katedrą Gastroenterologii PAM. W 2008 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa PUM. Był odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003) oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2010).


 
 
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum