Szczecin: Uniwersytet Szczeciński i bagdadzki poprowadzą wspólne badania

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2011 16:06

Naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego wspólnie z kolegami z Uniwersytetu w Bagdadzie poprowadzą badania genetyczne. Zajmą się m.in. genetyką człowieka - poinformowała w czwartek (12 maja) rzecznika US, Julia Poświatowska.

Szczecin: Uniwersytet Szczeciński i bagdadzki poprowadzą wspólne badania
Uniwersytet Szczeciński podpisał porozumienie o współpracy z Instytutem Inżynierii Genetycznej Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Bagdadzkiego, największej uczelni w Iraku, a drugiej w świecie arabskim po uniwersytecie kairskim.

Zgodnie z porozumieniem, naukowcy z Iraku będą współpracować z Katedrą Genetyki Wydziału Nauk Przyrodniczych US. Współpraca będzie obejmowała prowadzenie wspólnych badań, uczestniczenie w seminariach i spotkaniach akademickich, wymianę informacji i materiałów, prowadzenie wspólnych programów kulturalnych, a także ewentualną wymianę pracowników akademickich i możliwość przyjęcia studentów na płatne studia.
Porozumienie zostało zawarte na trzy lata.

Jak powiedziała Poświatowska, genetycy zajmą się m.in. problemami związanymi z genetyką człowieka, patogenami przenoszonymi przez kleszcze oraz metodami molekularnymi do wykrywania pasożytów występujących w środowisku wodnym, a powodującymi epidemie wśród ludzi.

Iraccy goście zostaną w Szczecinie do piątku, by na Wydziale Nauk Przyrodniczych uczelni poznać tematykę badań wydziału i zaplecze techniczne, jakim dysponuje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum