Szczecin: Uniwersytet Medyczny będzie kształcić studentów z Niemiec

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2013 19:01

Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) w Szczecinie przyjmie w przyszłym roku akademickim 30 osób z Niemiec. Uczelnia oferuje kandydatom studia na wydziale lekarskim. Program studiów będzie realizowany wspólnie z niemieckim koncernem medycznym Asklepios Kliniken.

Szczecin: Uniwersytet Medyczny będzie kształcić studentów z Niemiec

W środę (26 czerwca) w rektoracie PUM strony podpisały stosowną umowę.

Pierwsze trzy lata studenci programu nazwanego "Asklepios" studiować będą w PUM w języku angielskim. Zajęcia dydaktyczne na kolejnych trzech latach, tzw. klinicznych, prowadzone będą w języku niemieckim w szpitalach sieci Asklepios w Niemczech, głównie tych przygranicznych, m.in. w Schwedt czy Pasewalk. Po ukończeniu studiów studenci otrzymają dyplom PUM.

- Z czasem chcemy przygotować kadrę tak, by od roku akademickiego 2016/17 już od pierwszego roku do końca studiów zajęcia były prowadzone po niemiecku - zapowiedział rektor uczelni, prof. Andrzej Ciechanowicz.

Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim prof. Leszek Domański podkreślał podczas uroczystości, że PUM ma ambicje stworzenia europejskiego uniwersytetu który da możliwość kształcenia studentów z wielu krajów. Studia dla niemieckich studentów będą płatne - czesne wyniesie 13,5 tys. euro rocznie.

Koncern Asklepios ma ok. stu klinik, głównie w Niemczech, ale też w m.in. USA i Grecji.

Obecnie PUM kształci ponad 4 tys. studentów medycyny, stomatologii i pielęgniarstwa. Jest wśród nich ponad 500 studentów angielskiego programu na kierunkach lekarskim oraz lekarsko-dentystycznym. Na studiach anglojęzycznych uczy się ponad 70 studentów z Niemiec.

Program nauczania medycyny po angielsku wprowadzono na szczecińskiej uczelni w 1996 r. z myślą przede wszystkim o studentach ze Skandynawii. Czesne wynosi ok. 10 tys. euro rocznie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum