Światowy kongres stomatologów odbędzie się w 2016 r. w Poznaniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 września 2015 20:06

Wpływ stanów patologicznych w jamie ustnej na zdrowie będzie jednym z głównych tematów Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który w 2016 r. odbędzie się w Poznaniu.

Światowy kongres stomatologów odbędzie się w 2016 r. w Poznaniu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Kongresie weźmie udział około 12 tys. stomatologów z całego świata. Zaplanowano go w dniach 7-10 września 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem kongresu.

W czwartek (10 września) w Poznaniu przybliżono jego szczegóły. Współorganizujące zjazd Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) podkreśla, że kongres będzie największym wydarzeniem medycznym w Polsce.

Jak powiedział prezydent Kongresu i szef PTS prof. Bartłomiej Loster, Polska na cztery dni stanie się "światową stolicą stomatologii". - To szansa nie tylko dla promocji rodzimej nauki, ale również myśli technologicznej - ocenił.

Prof. Loster zwraca uwagę, że polscy producenci sprzętu będą mogli pokazać swoje wyroby specjalistom z całego świata.

Kongres będzie miał charakter naukowo-szkoleniowy. Przez cztery dni jego uczestnicy poznają nowatorskie techniki leczenia oraz nowości z zakresu diagnostyki i terapii.

- Jest to niepowtarzalna możliwość i szansa dla polskich naukowców - podkreśliła wiceprezydent PTS i główny koordynator Kongresu prof. Honorata Shaw.

Prof. Shaw zapowiedziała, że jednym z zasadniczych tematów spotkania stomatologów będzie "związek zdrowia całego organizmu ze stanem jamy ustnej.

Jak dodała przewodnicząca komitetu naukowego Kongresu prof. Marzena Dominiak, "jama ustna jest integralną częścią organizmu i bramą otwierającą drogę do dalszych struktur ustroju". - Eksperci będą udowadniać, że przyczyna wielu groźnych chorób ogólnoustrojowych może tkwić w stanach patologicznych istniejących w jamie ustnej - wskazała.

Światowy Doroczny Kongres Stomatologiczny FDI (FDI Annual World Dental Congress) odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-10 września 2016 r. Podobne wydarzenia organizowane są co roku w innym miejscu świata. Kongres gościł między innymi w Hong Kongu, Dubaju, Singapurze. Pierwsze spotkanie stomatologów zorganizowano 104 lata temu.

FDI (World Dental Federation) to największa organizacja stomatologiczna na świecie. Reprezentuje ponad milion dentystów z całego świata, zrzesza około 200 stowarzyszeń i towarzystw naukowych ze 130 krajów. Kongres FDI to konferencja z udziałem wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy, połączona z międzynarodową wystawą sprzętu i materiałów oraz debatą nad kierunkami światowej polityki stomatologicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze