Studia zaoczne dla pielęgniarek - czy realne?

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2018 13:11

Projekt nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM zakłada możliwość zdobycia tytuł licencjata z pielęgniarstwa i położnictwa na studiach zaocznych.

Przedstawiciele OZZPiP wątpią, by można odbyć praktykę w weekendy, kiedy szpitale pracują w innym trybie. Fot. Shutterstock

Obecnie studia pierwszego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo mogą być prowadzone tylko w formie stacjonarnej. To utrudnia wchodzenie do zawodu osobom pracującym czy wykonujących inne zawody medyczne, jak ratownicy czy opiekunowie medyczni.

Zmiany w tym obszarze przewidują, że w trybie zaocznym w takim samym czasie  co prowadzone w trybie stacjonarnym pozwolą na zdobycie tytułu z pielęgniarstwa. 

W opinii NRPiP to pomysł dobry, a przy obecnych niedoborach kadry pielęgniarskiej powinno się zrobić wszystko, by ułatwić nowym osobom wejście do zawodu.

Wątpliwości ma za to OZZPiP. Obawy dotyczą zajęć praktycznych. Przedstawiciele Związku nie wiedzą, jak można odbyć praktykę w weekendy, kiedy szpitale pracują w innym trybie.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum