Studenci zaliczyli patomorfologię bez ćwiczeń w prosektorium. Sprawa umorzona

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2020 15:37

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. poświadczenia nieprawdy w dzienniku elektronicznym Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu w okresie od marca do czerwca 2020 r. co do zaliczenia przedmiotu patomorfologia przez studentów III roku kierunku lekarskiego.

Studenci zaliczyli patomorfologię bez ćwiczeń w prosektorium. Sprawa umorzona
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Adnotacja „zal” miała znaczenie techniczne, bo system nie pozwoliłby kontynuować studentom nauki bez tego wpisu - uznała Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

Doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył były już wykładowca patomorfologii na kierunku lekarskim dr Ireneusz Dziuba. To on w marcu br. poinformował studentów III roku, że nie wpisze im zaliczenia V semestru.

Jak tłumaczył, studenci nie mieli w tym czasie żadnych ćwiczeń w pełnoprofilowym zakładzie patomorfologii, nie przeprowadzono też ani jednej sekcji zwłok. 

Cała sprawa skończyła się dla wykładowcy dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Dr Dziuba z uczelni odszedł z końcem kwietnia, a już w pierwszych dniach maja wykłady z patomorfologii poprowadził jego następca, prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, dr Łukasz Wysieński. W tym też terminie w systemie Wirtualna Uczelnia Pojawiły się wpisy „zal” z przedmiotu patomorfologia w semestrze zimowym opatrzone dodatkowo nazwiskiem dr. Dziuby. Uczelnia wyjaśniała, że decyzję o wpisie podjął dziekan prof. Leszek Markuszewski na podstawie listy uczestnictwa w zajęciach i zaliczeń cząstkowych.

Według radomskiej prokuratury to system miał automatycznie wpisać nazwisko pierwszego wykładowcy, więc nie można mówić o podrobieniu podpisu.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum