Studenci medycyny ze Smoleńska uczą się polskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2011 09:50

Grupa studentów uczelni medycznej w Smoleńsku postanowiła uczyć się języka polskiego z myślą o praktykach i pracy w Polsce.

Studenci medycyny ze Smoleńska uczą się polskiego
Studenci Smoleńskiej Państwowej Akademii Medycznej co pół roku muszą odbyć dwutygodniowe praktyki. Jak powiedzieli, dzięki umowom podpisanym z różnymi zagranicznymi uczelniami, ich szkoła oferuje możliwość przejścia praktyk w placówkach medycznych mieszczących się w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech, Czechach, Włoszech czy w Finlandii. Warunkiem jest jednak znajomość języka.

- Dwa lata temu jeden z wykładowców powiedział mi, że nasza uczelnia współpracuje też z polskimi szkołami medycznymi. Poinformował, że studenci, którzy uczą się polskiego, mogą jeździć na praktyki do tego właśnie kraju - mówi Julia, studentka trzeciego roku farmacji na SGMA.

Pochodząca z Białorusi Julia, choć nie ma żadnych polskich korzeni, zdecydowała się na praktyki w Polsce i od prawie 2 lat, wraz z kilkunastoma innymi kolegami z uczelni, uczęszcza na lekcje polskiego. Białorusin Wasyl z czwartego roku stomatologii ma już plan: zaczął uczyć się polskiego właśnie po to, by w przyszłości zamieszkać w Polsce.

- W Polsce uczy się wielu moich znajomych, poza tym wasz język jest dosyć łatwy i macie o wiele lepiej wyposażone szpitale i przychodnie - przyznaje Wasyl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum