×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Studenci i pracownicy WUM przetestują innowacyjny sprzęt telemedyczny

Autor: RZX/Rynek Zdrowia08 sierpnia 2018 18:56

Studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zyskają nowe, innowacyjne zaplecze technologiczne. WUM podpisał w środę (8 sierpnia) list intencyjny deklarujący współpracę z krakowską firmą MedApp.

Studenci i pracownicy WUM przetestują innowacyjny sprzęt telemedyczny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W budynku Rektoratu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Krzysztof J Filipiak, prorektor ds. umiędzynarodowienia, promocji i rozwoju oraz Mateusz Kierepka, prezes MedApp podpisali list intencyjny, którego założeniem jest rozwinięcie dotychczasowej kooperacji w dziedzinie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii.

Już wkrótce przyszli lekarze otrzymają innowacyjny sprzęt telemedyczny i samodzielnie poddadzą go testom. Na podstawie ich uwag i rekomendacji MedApp rozwinie funkcjonalność swoich produktów, finalnie prezentując produkt gotowy do wdrożenia do pełnej praktyki klinicznej.

- Wierzę, że to początek pełnej synergii między Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a MedAppem - już nie tylko w celu pilotażu, ale pełnej implementacji naszych technologii, a więc telemedycyny, rozwiązań holograficznych oraz druku 3D. Bez wsparcia WUM-u nie bylibyśmy tak daleko, jak jesteśmy. Zastosowanie kliniczne naszego produktu jest dla nas bowiem szczególnie ważne - komentuje prezes Kierepka.

To nie pierwszy kontakt uczelni z krakowską firmą. W maju ubiegłego roku sprzęt telemedyczny firmy MedApp wykorzystano podczas pionierskiego zabieg ablacji podłoża migotania przedsionków.

Wtedy też operatorzy I Katedry i Kardiologii WUM otrzymali szansę zapoznania się z telemedycznym systemem CarnaLife Holo®, tj. innowacyjnego rozwiązania, które na bazie danych pozyskanych podczas tomografii komputerowej, echokardiografii, rezonansu magnetycznego czy angiografii wykonuje hologramową wizualizację struktury serca. Dzięki temu lekarz po założeniu gogli widzi przed sobą czterowymiarowy render narządu pacjenta i jest w stanie zaplanować zabieg z nieosiągalną dotychczas precyzją.

Zacieśnienie współpracy między krakowską firmą a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oznacza, że do studentów trafią właśnie m.in. gogle Microsoft HoloLens®.

- Dydaktyka jest dla nas bardzo ważna i chcemy kształcić studentów zgodnie najnowszymi osiągnięciami medycznymi. Bardzo często jest niestety tak, że publiczne uczelnie nie mają dostępu do najnowocześniejszych technologii, stąd potrzeba realizacji tych elementów w partnerstwie publiczno-prywatnym. Myślę więc, że podpisanie umowy to wstąpienie na nową ścieżkę dla obu stron - mówi prof. Filipiak.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to kolejna jednostka naukowa wśród partnerów MedAppu. Dotychczas krakowska firma współpracowała z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze