×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Studenci Uczelni Łazarskiego pierwszy raz zdawali LEK. Uzyskali drugie miejsce w Polsce

Autor: oprac. MP • Źródło: Uczelnia Łazarskiego/Rynek Zdrowia21 marca 2023 11:30Aktualizacja: 21 marca 2023 12:40

Studenci Uczelni Łazarskiego, zdający po raz pierwszy Lekarski Egzamin Końcowy, uzyskali średni wynik 166,17 punktów. - To dało drugie miejsce w Polsce - informuje uczelnia.

Studenci Uczelni Łazarskiego pierwszy raz zdawali LEK. Uzyskali drugie miejsce w Polsce
Studenci Uczelni Łazarskiego w Warszawie po raz pierwszy zdawali Lekarski Egzamin Końcowy Fot. PAP/Leszek Szymański

 

Lekarski Egzamin Końcowy. Wyniki sesji wiosennej 2023

- Taki wynik naszych studentów to dla nas powód do dumy. To efekt ich ciężkiej pracy, wytrwałości i chęci zdobywania wiedzy, ale także dowód na to, że na Uczelni Łazarskiego stworzyliśmy warunki do prowadzenia kształcenia medycznego na bardzo wysokim poziomie - mówi dr hab. Paweł Olszewski, dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

Studenci ostatniego roku kierunku lekarskiego, w sesji wiosennej 2023, po raz pierwszy przystąpili do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Jak informuje uczelnia, wszyscy zdali, osiągając średni wynik 166,17 punktów, co dało uczelni drugie miejsce w Polsce.

- Na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego stworzyliśmy taki program nauczania, który poza niezbędną przyszłym lekarzom wiedzą teoretyczną umożliwia także zdobywanie umiejętności praktycznych. Duży nacisk kładziemy na to, by nasi studenci już w czasie studiów mieli okazję odnosić wiedzę teoretyczną do konkretnych sytuacji klinicznych - tłumaczy dr Elżbieta Makomaska-Szaroszyk, prodziekan ds. studentów.

Uczelnia podkreśla, że dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym: Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych - składającym się z Pracowni Naukowych Podstaw Medycyny i Pracowni Nauk Morfologicznych i Centrum Symulacji Medycznych, a kształcenie kliniczne odbywa się w 38 placówkach medycznych na terenie Warszawy i jej okolic.

Zwraca uwagę na istotę indywidualizacji nauczania. Zajęcia kliniczne na III, IV i V roku prowadzone są w cztero- lub pięcioosobowych grupach, a kształcenie na VI roku studiów realizowane jest w grupach dwu lub trzy osobowych.

- Kształcenie studentów w małych grupach klinicznych przywraca relację uczeń-mistrz, która we współczesnym szkolnictwie wyższym zanika. Bardzo dbamy nie tylko o to, by zapewnić wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, lecz także, by stworzyć dogodne warunki do skutecznego przekazywania wiedzy naszym studentom - tłumaczy Michał Sutkowski, prodziekan ds. rozwoju. 




Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze