Studenci SUM będą mieć praktyki w klinikach piękności

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2016 16:39

Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w klinikach medycyny estetycznej będą uczyć się nie tylko depilacji laserowej czy rozbijania cellulitu falą radiową, ale poznają też tajniki sprzedaży i marketingu usług medycznych.

Celem współpracy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z klinikami medycyny estetycznej jest przybliżenie studentom specyfiki pracy takich placówek. Fot. Shutterstock

- Zajęcia pozwolą na zapoznanie się z pracą kliniki. Studenci mają okazję zadać pytania specjalistom, zobaczyć zabieg na żywo, a także sami go wykonać pod okiem fachowca. To znacznie rozszerza nie tylko teoretyczną wiedzę przyszłych kosmetologów, ale przede wszystkim ich umiejętności praktyczne, które mogą nabyć już w trakcie nauki na uczelni - powiedziała dr Anna Deda z Zakładu Badań Strukturalnych Skóry Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej SUM.

Zajęcia będą się odbywać w dwóch ośrodkach. Studenci spędzą tam 6 godzin dydaktycznych, poznając zarówno tajniki sprzedaży i marketingu usług medycznych, jak też biorąc udział w pokazach zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury.

W programie szkolenia znalazły się m.in. praktyczne zajęcia pokazujące, jak przy pomocy specjalnego urządzenia działającego na zasadzie fali radiowej zamknąć naczynka na skórze, a także jak przy pomocy fali radiowej i niskiej temperatury rozbić tkankę tłuszczową np. na udach lub brzuchu. Studenci dowiedzą się także, jak wygląda depilacja przy pomocy lasera.

- Przez kilka godzin studenci będą mogli podglądać pracę naszych specjalistów, uczestnicząc m.in. w innowacyjnym zabiegu zamykania naczynek falą radiową u kobiety z cerą naczynkową. Ponadto po pokazie będą mogli spróbować wykonać taki zabieg pod okiem naszych fachowców, poznając praktyczną stronę tej terapii - powiedziała Patrycja Kurpik z Body Care Clinic w Katowicach.

Jak podkreślają obie strony, celem współpracy jest przybliżenie studentom specyfiki pracy gabinetów i klinik medycyny estetycznej, a także technologii, jaka dziś wykorzystywana jest m.in. w terapiach przeciwstarzeniowych, odchudzających czy korygujących niedoskonałości skóry.

Zajęcia studentów w śląskich klinikach i gabinetach mają mieć charakter cykliczny. Pierwsza tura rusza w kwietniu i maju. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum