Staże w szpitalach powiatowych? Tylko jako uzupełnienie kształcenia

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2019 19:47

Rezydent mógłby odbywać kilkunastotygodniowy staż w szpitalu powiatowym, aby zdobyć dodatkowe doświadczenie. Takiego zapisu nie ma w nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza, można go jednak wprowadzić do programów specjalizacji.

Staże w szpitalach powiatowych? Tylko jako uzupełnienie kształcenia
Fot. PTWP/Paweł Pawłowski

Zapowiedź, że rezydenci mogliby być zobowiązywani do odbywania części szkolenia na prowincji, wywołała sporo emocji w środowisku. Pojawiały się pytania: co z rodziną, z kredytem? - zauważa gazetaprawna.pl.

Informuje, że Marcin Sobotka, przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, wystosował oświadczenie, w którym wyraził ostry sprzeciw wobec jakichkolwiek przymusowych rozwiązań tego rodzaju. Zapewnił, że Porozumienie Rezydentów nie zgodzi się, by lekarzom cokolwiek narzucać. Takie rozwiązania są szkodliwe i będziemy je zwalczać - zapowiedział.

Marcin Sobotka przypomniał również, że pomysły, by część rezydentury przenieść do szpitali powiatowych i zaradzić w ten sposób brakom kadrowym, wracają co jakiś czas. Dotyczyły jednak tego, żeby wprowadzić pewne ułatwienia dla tych, którzy chcą odbywać część specjalizacji w mniejszej placówce, ale nie pod przymusem.

Czytaj: www.gazetaprawna.pl

Czytaj także: Rezydenci będą odbywać specjalizację częściowo w szpitalach powiatowych

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum