×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Startuje kolejna edycja studiów podyplomowych EMBA w Ochronie Zdrowia. Trwa rekrutacja

Artykuł dostarczony przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie 12 marca 2023 08:32

Uniwersytet Medyczny w Lublinie prowadzi rekrutację na studia podyplomowe „EMBA w ochronie zdrowia”. Zajęcia ruszają 1 kwietnia.

Startuje kolejna edycja studiów podyplomowych EMBA w Ochronie Zdrowia. Trwa rekrutacja
Trwa nabór na VII edycję studiów podyplomowych w Lublinie. Fot. Shutterstock
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie prowadzi rekrutację na studia podyplomowe „EMBA w ochronie zdrowia”. Ruszają 1 kwietnia
  • Skierowane są do kadry zarządzającej, lekarzy, pracowników: instytucji medycznych, administracji publicznej, jednostek samorządu terytorialnego  czy właścicieli przedsiębiorstw działających w obszarze ochrony zdrowia
  • To również propozycja pracowników firm farmaceutycznych oraz osób posiadających doświadczenie praktyczne w codziennym funkcjonowaniu podmiotów leczniczych

Trzy semestry, 420 godzin w formie hybrydowej

Program studiów obejmuje 420 godzin, trwają 3 semestry. Zajęcia są prowadzone w formie hybrydowej (osobiście wraz z jednoczesną transmisją on-line). Autorski program studiów został opracowany  przez jedną z najlepszych uczelni medycznych w Polsce z udziałem pracowników naukowych oraz doświadczonych praktyków i ekspertów rynku ochrony zdrowia.

W studiach może uczestniczyć personel medyczny zajmujący stanowiska kierownicze, jak również chcący zajmować je w przyszłości oraz osoby, które nie posiadają wykształcenia medycznego, ale są odpowiedzialne za organizację i zarządzanie w podmiotach leczniczych.

Celem studiów jest przekazanie wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej z zakresu zarządzania i organizacji sytemu ochrony zdrowia, z uwzględnieniem aspektów finansowych, prawnych oraz ekonomicznych. Obszerny program studiów, aż 420 godzin, umożliwia zrozumienie złożoności i specyfiki rozwiązań organizacyjnych, prawnych i ekonomicznych sytemu ochrony zdrowia. Podczas studiów słuchacze uzyskują wiedzę z zakresu: zarządzania i organizacji zakładów opieki zdrowotnej, prawa medycznego, farmaceutycznego, ochrony zdrowia oraz prawa pracy.

Program studiów zawiera m.in. zajęcia z zasad prowadzenia rozliczeń z NFZ, procedur kontraktowania i zamówień publicznych, rachunkowości zarządczej, zarządzania projektami, audytu i kontroli wewnętrznej, marketingu, planowania strategicznego oraz efektywnej negocjacji i komunikacji w biznesie.

Niewątpliwym walorem podyplomowych studiów „EMBA w ochronie zdrowia” prowadzonych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, stanowi renomowane grono wykładowców i ich wszechstronna wiedza oparta na wieloletniej praktyce i doświadczeniu zdobytym w trakcie pracy na rynku ochrony zdrowia.

Studia podyplomowe prowadzone są przez trzy semestry w trybie niestacjonarnym. Zajęcia odbywają się w weekendy w formie hybrydowej (stacjonarnie z jednoczesną transmisją on-line) w formie dwudniowych zjazdów. Miejsce odbywania zajęć to m. in. najnowocześniejsze Centrum Symulacji Medycznej w Europie.

Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych „EMBA w ochronie zdrowia” w języku polskim oraz w języku angielskim, sygnowane przez władze Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Absolwenci nabywają również uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika podmiotu leczniczego i do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.

Aktualnie uczelnia prowadzi rekrutację na VII edycję studiów, które rozpoczynają się 1 kwietnia 2023 roku.

Więcej informacji na naszej stronie: https://mba.umlub.pl/ 
Telefon:+48 576 265 988  
e-mail: mba@umlub.pl

Dowiedz się więcej na temat: