Startują przyjęcia do medycznych szkół zawodowych. Są nowe kierunki

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2017 08:57

Do naboru przygotowują się medyczne szkoły zawodowe. Choć niektóre kierunki są wygaszane (m.in. technik farmaceutyczny), w ich miejsce pojawiają się nowe, zdaniem dyrekcji szkół - perspektywiczne. Jednym z nich jest technik elektrofoniki i informatyki medycznej.

Startują przyjęcia do medycznych szkół zawodowych. Są nowe kierunki
Na miejsc wygaszanych kierunków powstają nowe. Fot. archiwum

W Medyczny Studium Zawodowym w Lublinie w tym roku po raz ostatni rusza nabór na kierunek technik farmaceutyczny. Będą jednak do wyboru trzy nowe kierunki: technik elektroniki i informatyki medycznej, opiekun środowiskowy oraz asystent stomatologiczny. Rekrutacja rusza 2 czerwca i potrwa do 26 czerwca.

Dyrektor studium Anna Felińska uważa, że dużym zainteresowaniem powinien cieszyć się technik elektroradiologii czy protetyk słuchu. Dodaje, że jest dużo miejsc pracy w tych zawodach, a wynagrodzenia są bardzo korzystne. Potrzebę uzupełnienia luki na rynku pracy, która może się pojawić za kilka lat, dyrektor widzi również w zawodzie technika ortopedii.

Do naboru przygotowuje się również Medyczne Studium Zawodowe w Puławach - pisze Kurier Lubelski. Szkoła przed laty słynęła z kształcenia pielęgniarek, a później ratowników medycznych.

Od września br. rusza nowy kierunek: technik dentystyczny. To samodzielne stanowisko, gdzie liczą się przede wszystkim zdolności manualne (przygotowywanie protez czy aparatów ortodontycznych). Po raz drugi wystartuje nabór na technika elektroniki i informatyki medycznej. Dużym zainteresowaniem w puławskiej szkole cieszy się też nauka na kierunku technik usług kosmetycznych.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum