Starostwo Tarnowskie Góry porozumiało się z SUM. Chodzi o zachęcenie młodzieży do studiów

Autor: IB • Źródło: Rynek Zdrowia24 maja 2021 07:30

Starostwo Tarnowskie Góry będzie współpracowało z SUM w celu przekonania młodzieży z powiatu tarnogórskiego do studiowania kierunków medycznych w regionie.

Starostwo Tarnowskie Góry porozumiało się z SUM. Chodzi o zachęcenie młodzieży do studiów
To jedyne takie porozumienie w Polsce Fot. materiały prasowe
  • Porozumienie zostało podpisane przez Krystynę Kosmalę, starostę tarnogórskiego oraz rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasza Szczepańskiego
  • Główny cel to przekonać młodzież z powiatu tarnogórskiego do studiowania kierunków medycznych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym
  • Brakuje nam kadr medycznych. Porozumienie pozwoli młodzieży poznać nasz Uniwersytet i przekonać się o jego atrakcyjności - mówi rektor SUM

To pierwsze takie porozumienie w Polsce. Podpisane zostało przez Krystynę Kosmalę, starostę tarnogórskiego oraz rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasza Szczepańskiego. Obejmuje szereg działań i zagadnień skupionych nie tylko wokół kształcenia kadr medycznych. Tarnowskie Góry i SUM chcą zachęcać młodych ludzi do studiowania w regionie.

Będzie współpraca

Starostwo Tarnowskie Góry będzie współpracowało ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Główny cel to przekonać młodzież z powiatu tarnogórskiego do studiowania kierunków medycznych w regionie.

- Brakuje nam kadr medycznych. Porozumienie pozwoli młodzieży poznać nasz Uniwersytet i przekonać się o jego atrakcyjności. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania i bardzo różnorodną ofertę edukacyjną - wyjaśnia prof. Tomasz Szczepański, rektor SUM.

- To ważne wydarzenie, zwłaszcza że wśród młodzieży powiatu tarnogórskiego studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym cieszą się dużą popularnością. Chcemy wzmocnić te więzi - ocenia starosta Krystyna Kosmala.

Co proponuje uczelnia?

Jak dodaje prof. Oskar Kowalski, prorektor SUM ds. promocji, kształcenia podyplomowego i ustawicznego, to świetny krok w przyszłość, oparty na konkretach i wspólnych priorytetach. - Zależy nam, by młodzież z naszego regionu studiowała w naszej uczelni. Chcemy zaproponować tak atrakcyjne warunki nauki, by wybór padł właśnie na nas - wskazuje.

SUM będzie organizatorem przedsięwzięć skierowanych do młodzieży z powiatu tarnogórskiego w celu popularyzacji studiów medycznych.

- Zamierzamy promować wydarzenia promujące naukę i pokazać korzyści jakie niesie ze sobą studiowanie kierunków medycznych w SUM - wyjaśnia prof. Tomasz Szczepański.

Ze swojej strony starostwo planuje wprowadzenie systemu stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów, którzy wybiorą studia na SUM.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum