Śląskie: gruzińscy lekarze przyjadą na staże

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2011 13:50

W Katowicach zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy województwem śląskim a Adżarską Republiką Autonomiczną - jedną z republik w Gruzji nad Morzem Czarnym. Dotyczy ono m.in. ochrony zdrowia i nauk medycznych.

Śląskie: gruzińscy lekarze przyjadą na staże

W dokumencie czytamy, że współpraca będzie realizowana ”poprzez inicjowanie i popieranie współpracy placówek służby zdrowia działających na terenie województwa śląskiego i Adżarskiej Republiki Autonomicznej i wymianę specjalistów i personelu medycznego”.

Jak poinformowała portal rynekzdrowia.pl Aleksandra Marzyńska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, w naszych szpitalach zostaną zorganizowane bezpłatne staże dla gruzińskich lekarzy. Staże realizowane będą w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu i w Śląskim Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym w Ustroniu. Opłacone zostaną z budżetu województwa śląskiego i przez zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii.

Zawarte porozumienie nie jest jedynym, jakie podpisały władze samorządowe województwa śląskiego z regionami w innych krajach. Nie dotyczą one jednak współpracy w obszarze ochrony zdrowia. - Dają jednak możliwość rozszerzenia jej o ten zakres - dodała rzecznik.

Adżarska Republika Autonomiczna - jedna z autonomicznych republik w Gruzji nad Morzem Czarnym. Powierzchnia Adżarskiej Republiki Autonomicznej to 2900 km2, a liczba ludności wynosi ok. 376 tys. Stolicą republiki jest Batumi. Większość mieszkańców stanowią Gruzini, ale Adżarię zamieszkuje również wielu Rosjan i Ormian.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum