Śląskie: "WOZ-em przez życie" - jubileusz Wydziału Opieki Zdrowotnej SUM

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2011 19:48

W programie obchodów 10-lecia Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przebiegających pod hasłem "WOZ-em przez życie", znalazły się m. in. zajęcia dla kobiet w ciąży oraz instrukcje dla rodziców związane z opieką nad dzieckiem.

Śląskie: "WOZ-em przez życie" - jubileusz Wydziału Opieki Zdrowotnej SUM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Akcja "WOZ-em przez życie" odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 października) w wydziałowym Centrum Dydaktycznym w Katowicach -Ligocie. Poprowadzą ją pracownicy i studenci trzech kierunków Wydziału Opieki Zdrowotnej SUM: fizjoterapii, pielęgniarstwa i położnictwa. 

Z okazji jubileuszu wydziału, osoby, które odwiedzą centrum w niedzielę, będą mogły zasięgnąć wielu porad. W ramach warsztatów "Gdy na świat przychodzi mały człowiek", odbędą się zajęcia przygotowujące do porodu oraz do opieki nad wcześniakiem. Z kolei rodzice, którzy pojawią się z małymi dziećmi, będą mieli okazję nauczyć się prawidłowej pielęgnacji. Nauka będzie obejmowała układanie malucha, noszenie, ubieranie, rozbieranie, karmienie, kąpiel i zabawę. 

Organizatorzy przygotowali również spotkanie pt. "Edukację czas zacząć" skierowane do rodziców i dzieci, u których obserwuje się kłopoty z prawidłową postawą. Ciekawostką będą porady dla leworęcznych.

- Będziemy podpowiadać jak można dziecku ułatwić naukę: dziecko leworęczne powinno siedzieć tylko w centralnej części klasy, bo przy ścianie jest za ciemno, a przy oknie za jasno - mówi PAP Anna Brzęk z Zakładu Kinezjologii Katedry Fizjoterapii śląskiej uczelni, jedna z organizatorek akcji "WOZ-em przez życie". 

W planach znalazły się także porady dla dorosłych. Podczas zajęć "W zasadzie w sile wieku, ale...", uczestnicy dowiedzą się jak w codziennym życiu zabezpieczyć kręgosłup przed przeciążeniami oraz jak radzić sobie z bólem bez sięgania po tabletki przeciwbólowe. Natomiast w trakcie ostatniego spotkania zorganizowanego pod hasłem "Żeby ciało nie rdzewiało" uczestnicy będą mieli m.in. okazję nauczyć się prostych ćwiczeń zmniejszających ryzyko wystąpienia upadku. Z kolei osoby poruszające się na wózku, o kulach lub z laską, będą instruowane jak bezpiecznie pokonywać przeszkody.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum