Śląski Uniwersytet Medyczny uruchamia studia MBA dla ochrony zdrowia

Autor: Rynek Zdrowia • • 27 września 2017 19:39

Od roku akademickiego 2017/2018 Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wraz z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów rozpoczynają realizację jedynego na Śląsku programu Master of Business Administration dla Sektora Ochrony Zdrowia.

Śląski Uniwersytet Medyczny uruchamia studia MBA dla ochrony zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program studiów skierowany jest do kadry zarządzającej lub przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi, urzędników rządowych i osób odpowiedzialnych, dzisiaj lub w przyszłości, za organizację i nadzór w ochronie zdrowia. Zawiera sesje poświęcone w całości zarządzaniu instytucjami opieki zdrowotnej oraz zajęcia nawiązujące do specyfiki  funkcjonowania sektora.

Wykładowcami programu MBA są specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania procesami biznesowymi, zarządzania jakością i statystką w biznesie, eksperci w prowadzeniu szkoleń, ściśle związani ze światem biznesu, a także nauczyciele akademiccy międzynarodowych uczelni w zakresie zarządzania i biznesu, uczelni medycznej oraz dyrektorzy jednostek sektora ochrony zdrowia.

Zajęcia realizowane w ramach ww. studiów kładą nacisk na aspekt praktyczny, tak aby uczestnicy mogli wdrożyć najnowsze rozwiązania i metody pracy do codziennych obowiązków związanych z zarzadzaniem w ochronie zdrowia. Studia MBA to przepustka do najnowszej i praktycznej wiedzy przekazywanej przez  ekspertów - praktyków. Zajęcia są prowadzone przy wykorzystaniu metodologii ABL (Activity Based Learning - warsztat partycypacyjny), uznanej za najskuteczniejszą dla rozwijania kompetencji menedżerskich, kierowniczych i przywódczych.

Po ukończeniu studiów Master of Business Administration dla Sektora Ochrony Zdrowia słuchacze otrzymają dyplom podpisany przez przedstawicieli trzech partnerskich instytucji: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Szczegóły: mba.sum.edu.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum