Śląski Uniwersytet Medyczny uruchamia nowy kierunek. To MBA w ochronie zdrowia

Autor: oprac. KM • Źródło: SUM, Rynek Zdrowia15 sierpnia 2021 10:30

Śląski Uniwersytet Medyczny uruchamia nowy kierunek na studiach podyplomowych. To MBA w ochronie zdrowia. Nauka potrwa trzy semestry.

Studenci będą mogli posiąść wiedzę z zarządzania, prawa, finansów i tzw. umiejętności miękkich. Fot. Mat. SUM
  • Śląski Uniwersytet Medyczny tworzy nowy kierunek: MBA w ochronie zdrowia
  • Studia zostaną uruchomione we współpracy z warszawską Uczelnią Łazarskiego oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym
  • Koszt trzech semestrów studiów to 29 tys. złotych

Nowy kierunek studiów: MBA w ochronie zdrowia na SUM

Jak podał Śląski Uniwersytet Medyczny, projekt stanowi "połączenie doświadczenia dwóch największych publicznych uczelni medycznych oraz niepublicznej uczelni, której oferta obejmuje kształcenie na wydziałach: Prawa i Administracji, Ekonomii i Wydziale Medycznym".

Rekrutacja na studia MBA w ochronie zdrowia rozpocznie się niebawem, a o szczegółach SUM będzie informować na bieżąco. Projekt ma wyróżniać doświadczona kadra menedżerska, potencjał naukowy i doświadczenie w badaniach klinicznych.

Na kierunku będą wykładać praktykujący specjaliści w zakresie prawa, ekonomii i zarządzania. Wykłady poprowadzą także przedstawiciele podmiotów leczniczych, Agencji Oceny Technologii Medycznych, Agencji Badań Medycznych i wielu innych podmiotów związanych z sektorem ochrony zdrowia.

3 semestry, 29 tys. złotych

Studia MBA w ochronie zdrowia umożliwią - jak podaje SUM - zdobycie lub pogłębienie umiejętności menedżerskich, kompetencji z zarządzania, prawa, finansów i tzw. umiejętności miękkich.

Studia mają trwać 3 semestry, co odpowiada około 650 godzinom nauki. To, czy zajęcia będą odbywały się zdalnie, stacjonarnie czy hybrydowo, warunkowała będzie aktualna sytuacja epidemiczna.

Śląski Uniwersytet Medyczny podał jednak, że "optymalnym jest założenie, że zajęcia będą odbywały się w formie hybrydowej".

Pojedyncza grupa będzie liczyła 20 studentów. Całkowity koszt studiów wyniesie 29 tys. złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum