Sandomierz: studenci WUM uczą się w tamtejszym szpitalu

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2011 14:16

SP Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sandomierzu gości studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyszli lekarze uczestniczą tu w obozie naukowym i doskonalą swoje umiejętności.

Sandomierz: studenci WUM uczą się w tamtejszym szpitalu
Jak podaje echodnia.eu w obozie uczestniczy 20 najlepszych studentów, w większości po IV i V roku, należących do Koła Naukowego przy Klinice Gastroenterologii i Koła Naukowego przy Klinice Pulmonologii Instytutu Pediatrii przy ulicy Działdowskiej w Warszawie.

 

Podczas praktyk młodzi ludzie mają okazję sprawdzenia wiedzy zdobytej na uczelni w praktyce i uczestniczenia w całym procesie diagnostyczno-terapeutycznym.

 

W sobotę (9 lipca) wezmą udział w konferencji naukowej, zorganizowanej w sandomierskim zamku. Tematyka jest zróżnicowana, od alergii pokarmowych, poprzez zapalenia płuc, antybiotykoterapię i leczenia wspomagające przeciwzapalne do najnowszych doniesień na temat zakażenia Escherichia coli (EHEC).


Uczestnictwo w tego typu szkoleniach jest swoistą nagrodą dla wyróżniających się studentów działających w kołach naukowych, wykazujących się aktywnością i dobrymi wynikami w nauce.

Więcej:http://www.echodnia.eu/

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum