Są granty na rozwój technologii medycznych dla doktorantów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2013 15:01

Blisko 16 mln zł zostanie przeznaczonych m.in. na stypendia dla doktorantów z woj. śląskiego, którzy prowadzą studia w obszarach uznanych za kluczowe dla rozwoju województwa. Nabór wniosków rusza 16 grudnia - poinformowano podczas briefingu prasowego w Katowicach.

Są granty na rozwój technologii medycznych dla doktorantów

Będzie to już trzeci nabór wniosków w ramach programu stypendialnego na rzecz innowacyjnego Śląska DoktoRIS. Na stypendia mogą liczyć doktoranci, którzy realizują studia w obszarach takich, jak m.in. technologie medyczne (ochrony zdrowia),  nanotechnologie i nanomateriały.

Jak poinformowała Barbara Kubiak z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, zainteresowanie projektem jest bardzo duże. Dotąd stypendia przyznano 210 osobom - wsparcie otrzymał co trzeci zgłoszony wniosek. Wśród realizowanych projektów najwięcej dotyczy technologii dla ochrony środowiska (48) oraz technologii medycznych (47). - Z całej tej liczby wspieranych projektów mamy już kilkanaście zgłoszeń patentowych - powiedziała Barbara Kubiak.

Trzeci nabór do programu DoktoRIS rozpocznie się 16 grudnia i potrwa do 17 stycznia 2014. Wnioski będzie można składać przez internet za pośrednictwem strony. O wsparcie mogą się starać uczestnicy studiów doktoranckich prowadzonych przez uczelnie woj. śląskiego. Jednym z wysoko punktowanych kryteriów jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem i wdrażanie wyników badań.

Na realizację badań doktoranci mogą otrzymać do 4,5 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie 90 miesięcy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum