SUM uruchomi kierunek lekarski w Bielsku-Białej. Powstanie nowa filia uczelni

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek Zdrowia, bielsko-biala.pl18 stycznia 2023 18:30

W Bielsku-Białej powstanie filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W piątek, 20 stycznia, przedstawiciele samorządu oraz władz uczelni podpiszą list intencyjny w tej sprawie. Gmina udostępni lokale na zajęcia teoretyczne, a praktyczne będą realizowane we współpracy z Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalem Miejskim - informuje portal bielsko-biała.pl

SUM uruchomi kierunek lekarski w Bielsku-Białej. Powstanie nowa filia uczelni
SUM uruchomi filię w Bielsku-Białej. Na zdj. siedziba Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM Fot. Zbigniew Meissner/PAP
  • Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM) będzie kształcił lekarzy także w Bielsku-Białej
  • W stolicy Beskidu Śląskiego powstanie filia SUM z kierunkiem lekarskim
  • List intencyjny w tej sprawie zostanie uroczyście podpisany w piątek w beskidzkim ratuszu 

Śląski Uniwersytet Medyczny uruchomi kierunek lekarski w Bielsku-Białej

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otworzy w Bielsku-Białej swoją filię. Uczelnia posiada obecnie już trzy oddziały zamiejscowe, w Bytomiu, Zabrzu i Sosnowcu. 

List intencyjny w sprawie otworzenia kolejnego przedstawiciele władz SUM i samorządu podpiszą w piątek - dowiedział się portal bielsko-biala.pl.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że w powstanie filii mocno zaangażowała się strona samorządowa. Gmina ma zapewnić uniwersytetowi zaplecze lokalowe, w którym będą prowadzone zajęcia dydaktyczne, a praktyczne będą realizowane we współpracy z Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalem Miejskim, którego organem założycielskim jest miasto Bielsko-Biała.

Sygnatariuszami porozumienia będą rektor ŚUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, prezydent Jarosław Klimaszewski i starosta Andrzej Płonka.

Śląski Uniwersytet Medyczny, przypomnijmy, prowadzi pięć wydziałów zlokalizowanych w Katowicach, Zabrzu, Bytomiu i w Sosnowcu. Na bazę dydaktyczno-naukową uczelni składa się ponad 260 katedr, klinik, zakładów i oddziałów. SUM prowadzi także sześć samodzielnych publicznych szpitali klinicznych w Zabrzu i w Katowicach.

Uczelnia kształci w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich m.in. lekarzy, lekarzy dentystów, analityków medycznych, farmaceutów, biotechnologów i specjalistów z zakresu zdrowia publicznego czy medycyny ratunkowej i pielęgniarstwa.

Od ponad 20 lat prowadzi także studia na kierunku lekarskim w języku angielskim, a od roku akademickiego 2014/2015 również na kierunku lekarsko-dentystycznym. Kształci doktorantów i oferuje kształcenie na studiach podyplomowych, MBA a także szkoleniach i kursach specjalizacyjnych. 

Zatrudnia ponad 1 300 pracowników naukowych, kształci ok. 10 tys. studentów. Współpracuje z ponad 80 uczelniami zagranicznymi, w tym z: Wielkiej Brytanii, Czech, Włoch, Szwecji. Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum