ŚUM jedenasty wśród polskich uczelni w światowym rankingu CWUR

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2019 18:25

W najnowszym rankingu The Center for World University Rankings (CWUR) na lata 2019-2020 SUM zajął 11 miejsce w Polsce (spośród 37 sklasyfikowanych polskich uczelni do tego rankingu) oraz 933 miejsce wśród 2000 sklasyfikowanych do tego rankingu uczelni z całego świata.

ŚUM jedenasty wśród polskich uczelni w światowym rankingu CWUR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Śląski Uniwersytet Medyczny, według informacji z CWUR, SUM znajduje się w ok. 5 proc. najlepszych uniwersytetów na świecie. Dla porównania, w rankingu CWUR za 2018-2019 r., sklasyfikowano tylko 10 polskich uczelni, w tym nie uwzględniono SUM.

The Center for World University Rankings (CWUR) publikuje globalne rankingi uniwersyteckie, które mierzą jakość kształcenia i szkolenia studentów, a także prestiż i jakość prowadzonych badań przez pracowników naukowych.

O poszczególnych miejscach otrzymanych w rankingu CWUR decydowały m.in. jakość edukacji, mierzona liczbą absolwentów uniwersytetów, którzy zdobyli najważniejsze międzynarodowe nagrody, wyróżnienia i medale w stosunku do wielkości uczelni (25 proc.); zatrudnienie absolwentów jakość uczelni, mierzona liczbą pracowników naukowych, którzy zdobyli najważniejsze międzynarodowe nagrody, wyróżnienia i medale (10 proc.) oraz wyniki badań.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum