×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: za dwa lata zaczną kształcić lekarzy?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia02 listopada 2013 13:56

Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego jednogłośnie przyjął wniosek w sprawie uruchomienia na Wydziale Medycznym jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim.

Rzeszów: za dwa lata zaczną kształcić lekarzy?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ciągu miesiąca wniosek trafi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale będzie opiniowany przez Ministerstwo Zdrowia - informuje Gazeta Wyborcza.

Uniwersytet Rzeszowski planuje uruchomienie medycyny w 2015 r., a przygotowania do tego trwają od kilku lat. Uczelnia podpisała już umowy z czterema jednostkami, gdzie studenci będą odbywać zajęcia praktyczne: ze Szpitalem Wojewódzkim nr 2, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, Szpitalem Miejskim w Rzeszowie oraz oddziałem chorób zakaźnych Szpitala Powiatowego w Łańcucie. Do podpisania została jeszcze umowa z Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Czytaj też. Kierunek lekarski na uniwersytecie ma szansę uzdrowić Podkarpacie

Trwa też budowa Przyrodniczo-Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych (inwestycja o wartości 90 mln zł) jednego z dwóch obiektów, które są niezbędne, aby w Rzeszowie uruchomić medycynę. Zlokalizowanych zostanie tu 17 specjalistycznych laboratoriów, m.in. biologii molekularnej, patofizjologii narządu ruchu i procesów metabolicznych.

Ma także powstać gmach Zakładu Nauk o Człowieku. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2014 r. Koszt budowy to ok. 23 mln.

Więcej: http://rzeszow.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze