Rzeszów: studia medyczne coraz bliżej

Autor: rzeszow.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 13 września 2013 19:59

Pierwszy nabór na medycynę w Rzeszowie zostanie przeprowadzony najprawdopodobniej w 2015 roku. Uczelnia chce przygotować kandydatom po 100 miejsc na studiach dziennych i zaocznych - informuje Gazeta Wyborcza.

Rzeszów: studia medyczne coraz bliżej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W piątek, 13 września, w urzędzie marszałkowskim została podpisana pierwsza umowa Uniwersytetu Rzeszowskiego ze Szpitalem Wojewódzkim nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie. To jeden z kluczowych warunków, by kierunek powstał.

Umowa dotyczy udostępnienia oddziałów, zakładów i pracowni szpitalnych na potrzeby kształcenia na kierunku lekarskim. Ten dokument jest niezbędny, by złożyć wniosek do Ministerstwa Zdrowia o zgodę na uruchomienie medycyny. Na mocy umowy szpital deklaruje udostępnić UR zarówno swoje nieruchomości, jak i np. wyposażenie medyczne. Obie instytucje wspólnie będą prowadzić badania naukowe, na oddziałach będą się odbywać zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe dla studentów.

Uniwersytet przygotowuje się także do podpisania umów również ze Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim, z miejskim oraz ze szpitalem w Łańcucie. Ale o ile współpraca z rzeszowską "dwójką" dotyczy całej placówki, 22 oddziałów, tak w przypadku kolejnych szpitali mogą to być tylko wybrane oddziały, np. w Łańcucie - chorób zakaźnych, a w miejskim najprawdopodobniej - ginekologii, położnictwa i urologii.

Więcej: http://rzeszow.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum