×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: będą kształcić inżynierów medycznych

Autor: rzeszow.gazeta.pl/Rynek Zdrowia30 grudnia 2013 12:03

Politechnika Rzeszowska uzyskała zgodę na prowadzenie nowego na Podkarpaciu kierunku - inżynier medyczny. Rekrutacja rozpocznie się już w czerwcu 2014 roku. Dla chętnych przygotowano 90 miejsc.

Rzeszów: będą kształcić inżynierów medycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Kierunek inżynierii medycznej przygotował Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej. Zdaniem jej założycieli, na rynku brakuje inżynierów medycznych, którzy byliby specjalistami z zakresu obsługi i serwisowania nowoczesnej aparatury medycznej. Ważną kwestią jest również umiejętność adaptacji urządzeń do danej usługi medycznej i pacjenta.

Inżynieria medyczna stanowi połączenie wiedzy z pogranicza nauk technicznych i medycznych. Prowadzona na wydziale specjalność związana jest z informatycznymi systemami diagnostycznymi. Zaplecze laboratoryjne udostępni Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa.

- Idea uruchomienia tego kierunku wpisuje się w koncepcję rozwoju usług medycznych w województwie podkarpackim, zakładając kształcenie wykwalifikowanej kadry inżynierów, którzy będą wspierać lekarzy w zakresie techniki medycznej i będą mieć kompetencje niezbędne w sprawnie działającym systemie ochrony zdrowia - podkreśla Aleksander Taradajko, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

Więcej: http://rzeszow.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum