Ruszył ogólnopolski konkurs "Położna Przyszłości"

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2017 16:24

Ruszyła pierwsza edycja konkursu "Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy". W projekcie uczestniczy 13 polskich uczelni medycznych.

Ruszył ogólnopolski konkurs "Położna Przyszłości"

- Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce oraz wyłonienie i nagrodzenie najlepszego studenta w kraju. Pytania, forma egzaminu, piśmiennictwo to wynik międzyuniwersyteckich konsultacji oraz współpracy z najważniejszymi instytucjami reprezentującymi zawód położnej w Polsce - informuje organizator konkursu, Akademia Malucha Alantan.

Konkurs skierowany jest do studentów III roku studiów I stopnia kierunku położnictwo. Udział daje szansę na wcześniejszą powtórkę materiału przed dyplomem, anonimowe sprawdzenie swoich sił w skali ogólnokrajowej (kodowane testy, upublicznione tylko nazwiska laureatów) i sięgnięcie po miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie.

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwszy etap - w formie testu - odbędzie się 27 marca br. o godz. 10.00 na zgłoszonych uczelniach medycznych jednocześnie. Drugi, czyli test oraz egzamin praktyczny, 24 kwietnia o 9.00 w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Zakres materiału do egzaminu to 5 bloków tematycznych oraz 14 obowiązujących lektur.

Organizator zaprosił do Kapituły Konkursu między innymi przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Położnych, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie, Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, która objęła przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia do 24 lutego br.), zakres materiału, piśmiennictwo, regulamin, wykaz uczelni przystępujących do olimpiady i pozostałe informacje dostępne są na stronie konkursu: www.akademia-ama.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum