×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ruszył nabór na inżynierię medyczną. To nowość na Uniwersytecie im. Jana Długosza

Autor: oprac. KM • Źródło: Gazeta Wyborcza08 lutego 2023 12:40

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otworzył nabór na semestr letni na cztery nowe kierunki, w tym inżynierię medyczną.

Ruszył nabór na inżynierię medyczną. To nowość na Uniwersytecie im. Jana Długosza
Uniwersytet w Częstochowie Fot. PAP/Waldemar Deska
  • Inżynieria medyczna jest nowością w zimowym naborze na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie
  • Ogółem uczelnia rozszerzyła ofertę o cztery kierunki. Nabór już się rozpoczął i potrwa do 21 lutego
  • Nowe kierunki studiów drugiego stopnia - nie tylko inżynieria medyczna, ale i inżynieria bezpieczeństwa oraz ekonomia - będą prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Inżynieria medyczna na częstochowskiej uczelni

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie przygotował cztery nowe propozycje kierunków dla absolwentów studiów pierwszego stopnia. Jednym z nowych kierunków będzie inżynieria medyczna. Nowe kierunki studiów drugiego stopnia - nie tylko inżynieria medyczna, ale i inżynieria bezpieczeństwa oraz ekonomia - będą prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ostatnim z nowych kierunków ma być malarstwo wyłącznie w trybie stacjonarnym. Rekrutacja na semestr letni potrwa do 21 lutego.

Jak podkreśliła Wyborcza, kandydaci na inżynierię medyczną muszą legitymować się tytułem inżyniera uzyskanym w ramach studiów I stopnia. Podczas rekrutacji na inżynierię medyczną kandydaci będą musieli wybrać jedną z dwóch oferowanych specjalizacji: sztuczna inteligencja w diagnostyce medycznej lub biomechanika. Tytuł, jaki uzyskają po studiach, to magister inżynier.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum