Rusza nowa klasa opiekuna medycznego. Trzy semestry za darmo

Autor: oprac. JKB • Źródło: gdynia.pl, Rynek Zdrowia18 stycznia 2022 13:35

Opiekun medyczny. Od lutego w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Gdyni rusza nauka w zawodzie opiekuna medycznego. Będzie trwała trzy semestry i jest całkowicie darmowa.

Rusza nowa klasa opiekuna medycznego. Trzy semestry za darmo
Nauka zawodu w klasie opiekuna medycznego od 1 lutego. Fot. AdobeStock
  • Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Gdyni uruchomił rekrutację do klasy opiekuna medycznego
  • Nauka rozpocznie się już w lutym i potrwa 3 semestry – jest też całkowicie bezpłatna
  • W szkole policealnej można się kształcić także w zawodach m.in. terapeuty zajęciowego czy higienistki stomatologicznej

Klasa opiekuna medycznego w Gdyni

W Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych przy ul. Żeromskiego 31 w Gdyni ruszyła rekrutacja do nowej klasy kształcącej w zawodzie opiekuna medycznego.

Opiekun medyczny – jak podkreśla portal – jest zawodem przyszłości i obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku. Rekrutacja do nowej klasy już ruszyła, dzięki czemu osoby chętne rozpoczną zajęcia już w lutym, bez konieczności czekania do jesiennego naboru.

Jak informuje miejski portal w Gdyni kształcenie w tym kierunku jest świetną propozycją dla osób, które skończyły szkołę średnią (także dla tych bez matury), lecz nie mają jeszcze pomysłu, jaki zawód chciałyby wykonywać.

- W naszej szkole nauka w zawodzie opiekuna medycznego będzie się odbywać w trybie stacjonarnym, przez trzy popołudnia w tygodniu. To dobra opcja dla wszystkich, którzy pracują. Warto podkreślić, że nauka jest bezpłatna, a sama placówka gwarantuje słuchaczom doskonale wyposażone pracownie – powiedziała portalowi gdynia.pl Irena Szkólnik, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni.

Szczegóły rekrutacji znajdują się pod adresem: https://www.wzspgdynia.pl/kontakt/.

Zawód opiekuna medycznego w Polsce

Warto przypomnieć, że zawód opiekuna medycznego w Polsce istnieje od 2007 roku – za jego początek można uznać rekrutację pierwszego rocznika w tym kierunku. Do najważniejszych obowiązków opiekunów medycznych – w dużym skrócie – jest pomaganie osobie chorej oraz niesamodzielnej w wykonywaniu czynności życia codziennego.

Wkrótce opiekunowie medyczni otrzymają nowe kompetencje. Pierwsi opiekunowie z nowymi kompetencjami pojawią się wiosną 2023 roku – będą to osoby, które rozpoczęły naukę w szkołach policealnych od września 2021 roku.

Nowe kompetencje:

  • pobieranie krwi i materiałów do badań laboratoryjnych,
  • prowadzenie ćwiczeń fizjoterapeutycznych metodą Hoppe
  • podawanie dwóch rodzajów leków drogą iniekcji podskórnej.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum