Rozmawiajmy o sprawach bardzo ważnych dla naszych pacjentów

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2017 16:09

- Podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach chcemy mówić między innymi o seksualności, ale w ujęciu interdyscyplinarnym. To jeden z niezwykle ważnych, a zarazem dość rzadko poruszanych tematów podczas dużych kongresów medycznych - mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ginekolog i endokrynolog.

Rozmawiajmy o sprawach bardzo ważnych dla naszych pacjentów

- Będziemy dyskutować na przykład o tym, w jaki sposób młody lekarz powinien rozmawiać o życiu seksualnym swoich pacjentek i pacjentów, także po różnego rodzaju operacjach czy zabiegach. Kiedy po operacji kardiochirurgicznej można wznowić życie seksualne lub czy w ogóle można? - zaznacza prof. prof. Violetta Skrzypulec-Plinta.

Wskazuje, że kolejnym ważnym wyzwaniem, którego nie można pomijać na Kongresie w Katowicach jest transkulturowość w medycynie, a także pacjenci niepełnosprawni w systemie opieki medycznej.

- Już teraz zapraszam więc na interdyscyplinarne sesje podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, w trakcie których znakomici specjaliści poruszą takie właśnie trudne, a z drugiej strony bardzo istotne dla pacjentów problemy - dodaje prof. Skrzypulec-Plinta.

Program II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 9-11 marca 2017 r.) i rejestracja na stronie: www.hccongress.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum