Rodzina Steinmana spodziewała się nagrody Nobla

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2011 14:01

Rodzina Ralpha Steinmana, który zmarł trzy dni przed ogłoszeniem werdyktu Komitetu Noblowskiego, spodziewała się, że może on otrzymać Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny - informuje Reuters.

Rodzina Steinmana spodziewała się nagrody Nobla
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ralph Steinman był nominowany do Nobla już przed kilkoma laty. Jego córka przyznała, że od tego czasu cała rodzina co roku czekała z nadzieją na ogłoszenie laureatów nagrody. Krewni liczyli, że chory na raka trzustki naukowiec doczeka uhonorowania prestiżową nagrodą. - Żartowaliśmy nawet, mówiąc że tata musi dotrwać do otrzymania Nobla - powiedziała Alexis Steinman.

Ralph Steinman, odkrywca dendrytycznych komórek odpornościowych, od kilku lat był chory na raka trzustki (jednego z najtrudniejszych w leczeniu nowotworów złośliwych - PAP). Tak się złożyło, że dzięki jego badaniom opracowano nowej generacji przeciwnowotworowe leki immunologiczne, którymi był leczony.

Reuters informuje, że noblista z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został przyjęty do szpitala w poprzednią niedzielę. W czwartek stracił przytomność, a w piątek (30 września) zmarł w otoczeniu rodziny, na trzy dni przed ogłoszeniem laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny.

Marc Tessier-Lavigne, prezydent Rockefeller University, zapewniła, że uczelnia, w której pracował Steinman, o jego śmierci dowiedziała się pół godziny po ogłoszeniu werdyktu przez Komitet Noblowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze