×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Resort zdrowia o Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 grudnia 2015 19:20

Jak już informowaliśmy, rezydenci apelują do resortu zdrowia o zmiany w egzaminie specjalizacyjnym, chcą m.in. obowiązku wskazania literatury, na podstawie której układane są pytania. Ostatniego egzaminu nie zdało kilkadziesiąt procent lekarzy; najwięcej z anestezjologii - 91 proc.

Resort zdrowia o Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zarząd Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zwrócił się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła o pilną interwencję w związku z bardzo słabymi wynikami Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego z większości specjalizacji.

Zdaniem rezydentów stopień trudności pytań PES wykraczał poza ramy obowiązujących programów specjalizacji.

Rzeczniczka resortu zdrowia Milena Kruszewska poinformowała PAP, że resort skierował pismo do dyrektora CEM z prośbą o przedstawienie stanowiska w sprawie wyników PES w sesji jesiennej 2015 r.

Kruszewska przypomniała, że sprawy dotyczące Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego reguluje ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Wynika z niej m.in., że test oraz pytania lub zadania egzaminu ustnego opracowuje i ustala CEM w porozumieniu z konsultantem krajowym odrębnie dla każdej dziedziny medycyny oraz na każdą sesję egzaminacyjną.

Czytaj także: Lekarze chcą zmian w Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze