Rektorzy uczelni medycznych: niedobór kadr to wyzwanie krytyczne. Lista dobrych praktyk
Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych rozpoczyna prace nad rekomendacjami i listą dobrych praktyk, pozwalających na wdrożenie odpowiednich działań dla zapewnienia jakości procesów kształcenia na kierunkach medycznych.

- 21 kwietnia zorganizowana zostanie konferencja „Nowoczesna edukacja medyczna odpowiedzią na potrzeby zdrowotne społeczeństwa”, która odbędzie się we Wrocławiu
- Jak wskazuje Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, z uwagi na liczne wyzwania w zakresie edukacji medycznej rozpoczyna prace m.in. nad rekomendacjami, które pozwolą na zapewnienie jakości procesów kształcenia na kierunkach medycznych
- - Niedobór kadr medycznych staje się krytycznym wyzwaniem dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia – przypomina KRAUM
Rektorzy przypominają o edukacji medycznej
Jak przypomina Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, obecnie niedobór kadr medycznych staje się krytycznym wyzwaniem dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.
- Rosnące oczekiwania społeczne i wymagania dla skutecznej i nowoczesnej ochrony zdrowia, powodują, że jakość kształcenia znakomicie zyskuje na znaczeniu. Wobec odpowiedzialności spoczywającej na uczelniach i absolwentach kierunków medycznych jest ona absolutnie kluczowa – podkreśla KRAUM.
W związku z powyższym rektorzy zrzeszeni w KRAUM, w odpowiedzi na te wyzwania, rozpoczynają prace nad rekomendacjami i listą dobrych praktyk, które pozwolą na wdrożenie odpowiednich działań dla zapewnienia jakości procesów kształcenia na kierunkach medycznych.
21 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się konferencja "Nowoczesna edukacja medyczna odpowiedzią na potrzeby zdrowotne społeczeństwa". Udział jest bezpłatny, a wszelkie informacje znajdują się na stronie konferencji. Dostępny jest także formularz zgłoszeniowy.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)