Rekordowy rok Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Autor: ump.edu.pl/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2018 14:56

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu podsumował 2017 r. Wśród najważniejszych osiągnięć wymieniono rekordową liczbę nowych projektów naukowych - 47 - finansowanych m.in z NCN, NCBiR, MZ, MNiSK, WRPO. Obecnie UMP realizuje ponad 80 grantów z różnych źródeł finansowania.

Wśród najważniejszych osiągnięć UMP wymieniono rekordową liczbę nowych projektów naukowych - 47. FOT. Fotolia

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego jest wśród 17 najlepszych uczelni w Polsce, posiadających na wszystkich wydziałach wysoką kategorię A. Jedynie trzy uczelnie medyczne osiągnęły taką kategoryzację. Jak czytamy na stronie internetowej UMP, ”to duży sukces i potwierdzenie, że nauka i dydaktyka jest naszą mocną stroną”.

Za znaczący sukces ubiegłego roku uznano też zdobycie dotacji (ponad 10 mln. zł) na budowę Centrum Symulacji Medycznej. Był to też rekordowy rok w pozyskiwaniu środków na doposażenie uniwersyteckich szpitali. 17 mln zł z Ministerstwa Zdrowia i ponad 60 mln zł ze środków UE, dzięki świetnej współpracy z dyrekcjami szpitali klinicznych - to najlepszy wynik w kraju - chwali się Uczelnia.

Podkreśla też to, że uporządkowała strukturę wydatków, zmniejszając deficyt i zapewnia, że finanse są stabilne, dzięki czemu wszyscy pracownicy otrzymali w ubiegłym roku nagrodę roczną w wysokości 50 proc. podstawy uposażenia. Zwiększono również wynagrodzenia wśród najniżej zarabiających pracowników obsługi.

Czytaj: www.ump.edu.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum