Ranking uczelni 2017: Collegium Medicum UJ na czele

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2017 13:26

Ranking uczelni po raz 18. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", pod nadzorem kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera.

Ranking uczelni 2017: Collegium Medicum UJ na czele
Fot. archiwum

Wśród uczelni medycznych zwyciężyło Collegium Medicum wydział lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kolejne miejsca w pierwszej piątce zajęły: I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i tuż za nim II Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, Oddziałem Fizjoterapii  WUM, miejsce czwarte Uniwersytet Medyczny w Łodzi i piąte Gdański Uniwersytet Medyczny.

Zestawienie przygotowano w oparciu o kryteria takie jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie.

Autorzy rankingu podkreślają, że w tym roku po raz pierwszy zastosowano dwa nowe, ważne wskaźniki. Jednym z nich jest wskaźnik przygotowany w oparciu o badanie "Ekonomiczne Losy Absolwentów" przeprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w oparciu o dane ZUS. Z kolei wskaźnik "Jakość przyjętych na studia" mierzony jest m.in. wynikami egzaminów maturalnych osób, które w październiku 2016 podjęły studia na pierwszym roku studiów stacjonarnych w danej jednostce.

Szczegółowe wyniki rankingu są dostępne na stronie: www.ranking.perspektywy.pl.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum