Ranking szkół wyższych: UM w Poznaniu najlepszą uczelnią medyczną

Autor: Perspektywy/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2011 19:40

Najlepszą w kraju uczelnią medyczną w rankingu opublikowanym w "Rzeczpospolitej" i miesięczniku "Perspektywy" jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na podium znalazły się także: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Collegium Medicum UJ.

Ranking szkół wyższych: UM w Poznaniu najlepszą uczelnią medyczną
Kolejne miejsca zajęły: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pod której egidą przygotowywany jest ranking, pracują nad nim prze cały rok. Jego misją jest dostarczanie informacji o tym, jak oceniane są polskie uczelnie.

Od siedmiu lat Kapituła przyznaje nagrody specjalne dla uczelni, które w analizowanym roku zanotowały szczególne osiągnięcia, co nie zawsze jednak powoduje przesunięcie się do pierwszej dziesiątki rankingowych klasyfikacji. W tym roku nagrodę specjalną Kuźnia Kadr 2010, otrzymał Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Uczelnię nagrodzono za największy postęp w kształceniu kadr naukowych.

Więcej:www.perspektywy.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum